NOZETOM na zvýšenie odolnosti včelstva, 20g

Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
NOZETOM
Výrobcovia
ZAE Agrobioprom
4,90
Zatiaľ nehodnotené Napísať recenziu

NOZETOM je koncentrovaný veterinárny prípravok bez veterinárneho predpisu pre včely s obsahom extraktu cesnaku, morskej soli, kyseliny askorbovej a glukózy. Schválený príslušnými štátnymi orgánmi pod registračným číslom 080/R/19-S.

Zvyšuje odolnosť včelstiev voči chorobám a nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia. Klinické testy potvrdili priaznivý účinok pri zdolávaní nozematózy, ako aj výborný profylaktický účinok. Vitamíny, minerály, bielkoviny a uhľohydráty sú zdrojom energie, obnovujú tkanivá, regulujú fyziologické procesy, harmonizujú metabolizmus, pôsobia stimulačne na rast a rozvoj včelstiev.

Zloženie:
Homogénny, jemný disperzný prášok svetlosivej farby s vôňou cesnaku a obsahom látok:

  • extrakt z cesnaku (suchý) – 20%
  • morská soľ – 40%
  • kyselina askorbová – 10%
  • glukóza – 30%

Použitie:
Pridáva sa do jarného príkrmu (apríl–máj) alebo na konci leta (august-september), v období narastania sily včelstva, pred hlavným zberom nektáru, pri nedostatku peľu alebo malých zásobách pergy v úľoch, pri príprave včelstva k zazimovaniu. Nozetom sa pridáva do cukrového sirupu 1:1 (1kg cukru na 1l vody) v pomere 20g Nozetomu na 10l teplého cukrového sirupu 35-40°C. Pripravený roztok sa rozlieva do stropných kŕmidiel po 1l na jedno včelstvo 3 krát počas 4-5 dní.

Upozornenie:
Med vytočený z prikrmovaných včelstiev je použiteľný na bežmú konzumáciu.

Spôsob uschovávania:
Uchovávať v originálnom uzatvorenom obale na suchom mieste, chránenom pred vlhkosťou a priamym slnečným žiarením, nedostupnom deťom a zvieratám, oddelene od potravín a krmív, pri teplote od 0-25°C. Uchovávať mimo dohľadu a dosahu detí.

Orientačná hmotnosť: 20g

Zdieľať

Napísať recenziu